Read more about найпопулярніші мови програмування here.

Якщо в результаті ви захочете мати сертифікат про проходження курсу, за нього доведеться платити. Ця книга – прекрасне джерело знань для розробника будь-якого рівня, оскільки кожен зможе знайти в ній щось корисне для себе. Кожне керівництво, порада та урок в цій серії висвітлюють підхід до розв’язання певної задачі, і цей підхід передбачає використання Python. Загалом, це відмінний допоміжний матеріал для Python-розробників.

Він також служив батьківською мовою для C++ і може похвалитися деякою схожістю в характеристиках першого. Java – мова програмування загального призначення, застосовується багатьма майданчиками і компаніями. Важлива частина – код не потребує перекомпіляції для функціонування на будь-яких платформах. У 2022 році Java визнали найкориснішою і найпопулярнішою мовою, яку застосовує понад 9 млн.

Основний наголос у безпеці коду, тому програми не можуть отримувати доступ до певних частин пам’яті, які ними не використовуються. Синтаксис простий, відрізняється гнучкістю і підходить для всіх популярних браузерів, тому мова підійде для початківців своєю зручністю. Сьогодні з її допомогою можна зробити майже все і на високому рівні. За допомогою такого виду люди можуть створювати програми, які не залежатимуть від комп’ютера.

Як і раніше, більшість проєктів написані на C і C++, але видно, що зі зростанням потужності вбудованих систем з’явилось місце і для Python. Ще невеликий сегмент Embedded-розробки на Java — microcards — нині майже зник. Цього року найпопулярнішою мовою залишається JavaScript — 19% розробників пишуть нею комерційні проєкти. З мінімальним відривом за Python ідуть C# і TypeScript. Python стане в нагоді, якщо ви хочете займатися розробкою серверної частини вебзастосунків і сайтів.

Крім Apple, Swift використовує кілька сіток, серед них Instagram, Uber і Slack. Навичка написання комп’ютерної програми – одна з найважливіших у сучасному світі. Комп’ютери, смартфони та інші гаджети активно використовуються в усіх сферах діяльності, майже будь-яка послуга застосовує ці технології. Люди, які бажають отримати хорошу роботу, можливості та інші переваги, мають знати, які найзатребуваніші мови програмування у 2023 році для вивчення.

топ мов програмування для вивчення

У ній зібрано багато додатків, що роблять її універсальним і потужним інструментом при виборі. Має відкритий вихідний код, підходить для серверної веб-розробки. Майданчик найпопулярніший, багатофункціональний і легкий в освоєнні. Його застосували для створення деяких ресурсів, серед них Mozilla та Instagram. Багато хто згоден з тим, що PHP втрачає свою популярність з кожним днем, але ми повинні зазначити, що мова, як і раніше, утримує високі позиції на ринку.

Цей курс є частиною програми професійної сертифікації Введення в програмування на Java . Курс включає 19 відео, 9 матеріалів для самостійного вивчення та 6 тестів. Обирай додаток, який підходить саме тобі та може закрити всі твої потреби на шляху до нових знань. Найбільш парадоксальним видається вибір наступної мови користувачами PHP — це Go, хоча ніша розробки на Go помітно інша. У фронтенді все доволі очікувано, однак стає помітною частка фронтендів на C# (Blazor) і Dart (Flutter Web). Видно, що перехід із JavaScript на TypeScript усе-таки відбувається.

Цей клас належить до високорівневої, оскільки мови наближені до людської, що забезпечує легкість розуміння, але потребує логіки завдання. Для переведення в низький рівень використовують компілятор. Головні плюси цієї категорії – простота обслуговування, навчання і відсутність залежності від машин, що дає портативність. У цьому матеріалі ми зібрали найпопулярніші мови програмування у 2024 році. C#, ключова мова в технологічному стеку Microsoft, використовується для створення вебзастосунків, настільних застосунків для Windows і розробки ігор. Синтаксис C#, постійно має попит у невеликих організаціях і підприємствах корпоративного рівня.

топ мов програмування для вивчення

Її код вбудовується в код HTML і перетворюється на код на HTML на сервері. Сьогодні з цією мовою працюють такі організації як Oracle, HCL, Motorola. Існує безліч популярних фреймворків і бібліотек для JavaScript, таких, як Angular, React, Vue, Meteor і багато інших. Так популярність рівномірно падала, а тут раптом рраз — і навпаки. На діаграмі показані якісь цифри, я їх інтерпретував як кількість розробників.

топ мов програмування для вивчення

Go може виявитися складною для програмістів-початківців. Для тих, хто хоче розширити коло своїх навичок, Go буде простою та зрозумілою мовою, тим паче, що в ній лише 25 ключових слів. Python дозволяє застосовувати різні підходи для досягнення цілей, зокрема процедурний, функціональний та об’єктно-орієнтований. Однією з найбільших переваг мови Python є її зручність для читання.

Курс включає 9 годин відео на запит, 1 статтю, 1 ресурс для скачування та довічний доступ до всіх матеріалів. Курс включає 19,5 годин відео на запит, 11 статей, 81 ресурс для скачування та довічний доступ до всіх матеріалів. Курс включає fifty two години відео на запит, seventy five статей, 696 ресурсів для скачування та довічний доступ до всіх матеріалів. [newline]Рік тому ми вже писали статтю з підбіркою додатків та ігор для вивчення програмування. Тож якщо тобі замало цього переліку, можеш ознайомитись з топом минулого року.

Сьогодні він став улюбленцем багатьох програмістів у всьому світі. Цього року улюбленою мовою виявилася Rust, далі йдуть Swift, Go та Kotlin. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисните Ctrl+Enter. Серед користувачів GitHub мовою №1 залишається JavaScript. Найбільш комфортною мовою є Dart, далі у першому кластері Clojure, Kotlin, Rust, Swift, C#, Go та TypeScript.

Для новачків без досвіду програмування та розробників, які хочуть освоїти нову мову або покращити навички роботи з Python. Останні 10 років інтерес до ІТ-спеціальностей тільки зростає. Людей приваблює можливість працювати з будь-якої точки світу, постійно розвиватись та співпрацювати з міжнародними спеціалістами, а також гідна заробітна плата. Рейтинги допомагають обрати напрямок навчання й розвитку, підказують, які мови та платформи варто опанувати. Залишайтеся в курсі поточної ситуації, щоб бути затребуваними і в короткостроковій, і у довгостроковій перспективах. VBA була однією з найширше використовуваних мов програмування, але Microsoft більше не оновлює її, що свідчить про старіння VBA.

Використання текстових матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань – гіперпосиланням) на джерело. Використання фото та зображень без погодження з редакцією суворо заборонено. Ну й, мабуть, знайти першу роботу з Java теж складніше, ніж з більш популярними мовами. Однією з переваг Java для вивчення програмування є зрілість спільноти та велика кількість напрацьованих найкращих практик. А ще велика кількість концепцій та підходів, з якими досить легко ознайомитися, вони не заховані глибоко в мові чи її стандартній бібліотеці. Курси з knowledge science, машинного навчання, штучного інтелекту, хмарних обчислень, автономних систем різної складності та тривалості.

топ мов програмування для вивчення

Python вже другий рік поспіль демонструє негативну динаміку. Java теж втрачає позиції — цього року вона на третьому місці за популярністю. Частка JavaScript після невеличкого падіння у 2021-му цього року знову зростає. Але найкраща динаміка у TypeScript (вже понад 10% і приріст майже удвічі). З іншого боку, Objective-C використовує багато можливостей C++ і Java.

C# відрізняється своєю потужністю, універсальністю та продуктивністю. TypeScript був створений для того, щоб розширити можливості JavaScript під час використання основ статичної типізації. «The Elements of Python Style» це керівництво по стилю написання коду на Python. Подібні гайди допомагають підтримувати стандарт коду, якому зможуть слідувати всі розробники. Цей ресурс стане в пригоді всім Python-програмістам, але найбільше – більш досвідченим. Наприклад, книга «Invent Your Own Computer Games with Python» («Створюй власні комп’ютерні ігри за допомогою Python») навчить вас створювати ігри.

  • Ruby є мовою сценаріїв, яка працює на безлічі платформ, зокрема Windows, Mac OS та на різних варіантах UNIX.
  • Тобто МОН пропонує залишити загальну гранично допустиму й фінансовану з бюджету кількість годин тією самою, але дає змогу розподіляти їх гнучкіше.
  • Сьогодні він став улюбленцем багатьох програмістів у всьому світі.
  • Цей матеріал був представлений ГО “Смарт освіта” в рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!

Rust був представлений компанією Mozilla у 2010 році. Він використовує систему безпеки пам’яті, яка допомагає запобігти помилкам, і відрізняється високою продуктивністю за рахунок використання компілятора LLVM. В результаті код виходить більш надійним та ефективним.

Щоб це з’ясувати, проаналізуємо, яку мову використовували як першу наші респонденти з досвідом роботи менш як рік. Загалом популярність більшості мов цього року зростала. Негативна динаміка, окрім Java і Python, лише у Ruby, C, Scala, Clojure і C++. Остання, до речі, продовжує стрімко втрачати популярність. Не в останню чергу через зниження частки серед новачків.

Однак Swift не має документації, тож ви можете зіткнутися з труднощами з синтаксисом та іншими примхами. Нагадаємо, це частка людей, які пишуть цією мовою і для наступного проєкту обрали б її також. У сфері аналізу даних Python залишається поза конкуренцією. Дивує зростання частки R і відсутність помітної частки мови Julia (до речі, я цьогоріч переписав скрипти для цього опитування з R на Julia — стало краще). JavaScript продовжує бути однією з найпоширеніших мов для WEB-у, як на фронтенді, так і на серверній частині.

Створена вона корпорацією Google, підтримує багатопоточність. Ця характеристика викликає інтерес багатьох компаній, що покладаються на розподілені системи. Також у неї є функція автоматичного управління пам’яттю, що запобігає втраті пам’яті. Серед компаній, які працюють на С#, Intellectsoft, Philips, Capgemini.

У рейтингу популярності мов програмування TIOBE станом на червень 2020 року Python впевнено посідає третє місце, хоча п’ять років тому була на 8-й позиції. Це відмінно демонструє, як швидко зростає популярність мови. В аналізі даних мало що змінилося, хіба що стало помітним використання SAS. Як і торік, основною мовою є Python, за нею — мови баз даних. Можливо, це  пов’язано з тим, що Spark розвиває передусім Python API. З одного боку, використовують С++, але не представлена Rust.